Postitatud : 21.05.2020


Otepää Tervisekeskuse hoolealuseid saab alates juunist taas külastada

Alates 1.juunist avaneb taas võimalus hoolekandeasutuse elanikke külastada, kuid selleks on kehtestatud range kord lähtudes Terviseameti nõuetest, et kaitsta hoolealuste tervist. Karantiiniaegsest kogemusest lähtudes võime tõdeda, et mida vähem on väliseid kontakte, seda tervemad on meie hoolealused. Kuid mõistame, et sotsiaalsed kontaktid lähedastega on meie elu lahutamatu osa ja nende piiramine ei ole meie eesmärk. Selleks oleme koostanud vastavad juhendid, et minimaliseerida haigestumist erinevatesse viirustesse.
Külastamine toimub igapäevaselt vastavalt kellaaegadele, et kontrollida külastajate arvu ning võimaldada desinfitseerida ruume peale hoolealuste külastamist.
Juhime külastajate tähelepanu asjaolule, et välisuksed on jätkuvalt suletud, töötaja tuleb teile vastu eelnevalt telefoni teel kokkulepitud ajal, kohapeal täidetakse ning allkirjastatakse tervisedeklaratsioon, desinfitseeritakse käed.
Külastajal on kohustus kanda kirurgilist kaitsemaski, kaitsemask võib olla isiklik, kuid vajadusel tagab tasuta kaitsemaski asutus, palume külastajatel alluda asutuse töötaja korraldustele.
Lähedase juures saab viibida maksimaalselt 45 minutit, et anda külastamisvõimalus ka teistele lähedastele. Külastamise aega kokku leppides tuleb arvestada asjaoluga, et teie soovitud kellaajal pole külastamine võimalik.

Palume tutvuda erinevate osakondade külastamise korraga ning rangelt neid täita.

KLIENTIDE/PATSIENTIDE KÜLASTAMISE KORD OTEPÄÄ TERVISEKESKUSE HOOLDUSOSAKONNAS/ÕENDUSABIS (TARTU MNT 2) ALATES 01.06.2020
1. Külastamine toimub igapäevaselt kellaaegadel: 10:00 – 12:00, 14:00 – 16:00, 18:00 – 20:00.
2. Hoolealuse juures viibimise aeg on maksimaalselt 45 minutit (palume seda jälgida).
3. Külastamine lepitakse eelnevalt kokku personaliga, helistades õendusabi telefonil 7668562.
4. Külastajatena on lubatud sisenda ainult isikutel, kes ei ole COVID-19 viirusesse haigestunud, kes ei ole viimaste 14 päeva jooksul olnud lähikontaktis COVID-19 ning kellel ei esine teisi viirusinfektsiooni nähtusid – palavik, nohu-köha, kõhulahtisus.
5. Külastajal on kohustus täita tervisedeklaratsioon, millega ta tõendab et tema ega tema lähikontaktsed ei ole COVID-19 viirusesse haigestunud.
6. Hoonesse sisenemine toimub ainult Lille tänava poolsest uksest (maja tagant).
7. Majja sisenedes desinfitseerib külastaja oma käed ning on kohustatud kandma kirurgilist kaitsemaski. Kaitsemaks võib olla külastaja isiklik, vajadusel tagab külastajale kaitsemaski asutus. Töötaja kontrollib külastaja kehatemperatuuri puutevaba termomeetriga.
8. Külastamise ajal ei tohi kliendi toas viibida üle 2-e külastaja. Ühel korrusel võib samal ajal viibida maksimaalselt kahe hoolealuse külalised.
9. Liikumisvõimelise hoolealuse külastamine võiks soodsate ilmaolude korral toimuda värskes õhus, asutuse sisehoovis, järgides külastamise korda.

KLIENTIDE KÜLASTAMISE KORD OTEPÄÄ HOOLDEKODUS (KASTOLATSI TEE 25) ALATES 01.06.2020
1. Klientide külastamine toimub igapäevaselt kellaaegadel: 10:00 – 12:00, 14:00 – 16:00, 18:00 – 20:00.
2. Hoolealuse juures viibimise aeg on maksimaalselt 45 minutit (palume seda jälgida).
3. Külastamine lepitakse eelnevalt kokku personaliga, helistades hooldekodu telefonil 7668592.
4. Külastajatena on lubatud sisenda ainult isikutel, kes ei ole COVID-19 viirusesse haigestunud, kes ei ole viimaste 14 päeva jooksul olnud lähikontaktis COVID-19 ning kellel ei esine teisi viirusinfektsiooni nähtusid – palavik, nohu-köha, kõhulahtisus.
5. Külastajal on kohustus täita tervisedeklaratsioon, millega ta tõendab, et tema ega tema lähikontaktsed ei ole COVID-19 viirusesse haigestunud.
6. Majja sisenedes desinfitseerib külastaja oma käed ning on kohustatud kandma kirurgilist kaitsemaski. Kaitsemaks võib olla külastaja isiklik, vajadusel tagab külastajale kaitsemaski asutus. Töötaja kontrollib külastaja kehatemperatuuri puutevaba termomeetriga.
7. Külastamise ajal ei tohi kliendi toas viibida üle 2-e külastaja, majas võib samal ajal viibida maksimaalselt nelja hoolealuse külalised.
8. Liikumisvõimelise hoolealuse külastamine võiks soodsate ilmaolude korral toimuda värskes õhus, asutuse sisehoovis, järgides külastamise korda.